Calatorii in Inima: Sinele Superior

CĂLĂTORII ÎN INIMĂ  se bazează pe o serie de experiențe pe care Maeștrii si Misticii din toată lumea le-au avut, de la începutul rasei umane. Este una din cele mai importante misiuni spirituale, care învață oamenii cum sa intre in spațiul inimii și este asociata cu seminarul Trezirea Inimii Iluminate (Awakening The Illuminated Heart – ATIH). Acest workshop este o buna pregătire pentru cei care se gândesc si aleg sa participe la seminarul “Trezirea Inimii Iluminate”, și îi ajuta pe cei care au făcut ATIH-ul, în practica spirituală prin Meditația din Micul Spațiu al Inimii.

“Călătorii in Inimă” (Journeys  Into The Heart – JITH) are două părți:

 1. Calea Interioară 
 2. Sinele Superior

Cei care doresc sa participe la curs si sa devină profesori certificați pentru seminarul“Călătorii in Inimă”– Sinele Superioreste necesar sa participe la seminarul Calatorii in Inima-Sinele Superior cel putin odata ori cu Maestrul de Meditatii Daniel Mitel. Dacă sunteti interesați sa participati la acest seminar, consultați Calendarul Seminariilor Scolii Inimii Romania. 

Este bine (nu obligatoriu) sa cititi inainte cartea Calatorii in Inima, scrisa de Maestrii Drunvalo Melchizedek si Daniel Mitel.

Daca doriți sa va înscrieți, vă rugăm completați si trimiteți formularul de înscriere pentru Cursul de Profesori Școala Inimii. Urmatorul Curs De Profesori pentru Calatorii in Inima-Sinele Superior va avea loc pe 15-16 iulie 2019 la Bucuresti.

  Câteva exercitii si meditații importante din Seminarul Calatorii în Inima-Sinele Superior

  • Mișcarea energiei in corp (inclusiv cele doua metode de circulare corecta a energiei sexuale: metoda egipteana si metoda tibetana)
  • Meditatia Sinelui Superior
  • Rugăciunea Inimii
  • Chakra Iubirii Necondiționate  
  • Kriya Inimii 
  • Dansul Mistic al Inimii 
  • Qi-Gong ul Inimii
  • Metoda Sunetului Universului
  • Metoda Imageria Inimii 
  • Metoda Atenției si Intenției 
  up