Maestrul Daniel Mitel lucrand cu copii

Maestrul Daniel Mitel lucreaza cu copiii de pe tot globul; a vizitat peste o suta de tari si a lucrat cu mii de copiii. 

Zeci de copii au fost presenti la seminariile Maestrului Daniel Mitel; unii dintre ei au si invatat sa vada si sa citeasca cu ochii acoperiti; meditatiile le-au dezvoltat un alt simt senzorial la care adultii au acces doar prin meditatii de zile intregi!

Multi dintre copii care au fost catalogati ca si “bolnavi” sau “copii problema” au lucrat cu Daniel si el a folosit doar cateva exercitii de Imagerie a Inimii, Tai Chi si Qi Gong si a colaborat cu Institutul HeartMath din California ajutand acesti copii sa redevina normali in ochiii celor din jur. Multi dintre ei sint copii Indigo, Cristal sau Curcubeu ( Indigo, Crystal or Rainbow Children).

Maestrul Daniel Mitel insusi a fost catalogat “copil Indigo”; puteti vedea in poza de mai jos culoarea puternica indigo care se pastreaza in aura sa; este culoarea care este generata cand al treilea ochi se activeaza. 

up