Calatorii in Inima: Calea Interioara si Sinele Superior

CĂLĂTORII ÎN INIMĂ  se bazează pe o serie de experiențe pe care Maeștrii si Misticii din toată lumea le-au avut, de la începutul rasei umane. Este una din cele mai importante misiuni spirituale, care învață oamenii cum sa intre in spațiul inimii și este asociata cu seminarul Trezirea Inimii Iluminate (Awakening The Illuminated Heart – ATIH). Acest workshop este o buna pregătire pentru cei care se gândesc si aleg sa participe la seminarul “Trezirea Inimii Iluminate”, și îi ajuta pe cei care au făcut ATIH-ul, în practica spirituală prin Meditația din Micul Spațiu al Inimii.

“Călătorii in Inimă” (Journeys  Into The Heart – JITH) are două părți:

 1. Calea Interioară 
 2. Sinele Superior

Cei care doresc sa participe la curs si sa devină profesori certificați pentru seminarul“Călătorii in Inimă” – Calea Interioara, este necesar sa participe la seminarul Calatorii in Inima-Calea Interioara cel putin odata ori cu Maestrul Daniel Mitel ori cu un Profesor al Scolii Inimii. Dacă sunteti interesați sa participati la acest seminar, consultați Calendarul Seminariilor Scolii Inimii Romania. 

Este bine (nu obligatoriu) sa cititi inainte cartea Calatorii in Inima, scrisa de Maestrii Drunvalo Melchizedek si Daniel Mitel.

Câteva exercitii si meditații importante din Seminarul Calatorii in Inima-Calea Interioara:

 • Vindecarea (108 OM)
 • Re-Conectarea cu Mama Pamant, Tatal Univers si Sinele Superior 
 • Torusul Inimii 
 • Calea Intuitiva
 • Metoda Ombilicului
 • Metoda Respiratiei
 • Dansul Iertării 
 • Metoda Concentrării pe Inimă
 • Metoda celui de-al treilea ochi

Cei care doresc sa participe la curs si sa devină profesori certificați pentru seminarul“Călătorii in Inimă”– Sinele Superioreste necesar sa participe la seminarul Calatorii in Inima-Sinele Superior cel putin odata ori cu Maestrul de Meditatii Daniel Mitel. Dacă sunteti interesați sa participati la acest seminar, consultați Calendarul Seminariilor Scolii Inimii Romania. 

Este bine (nu obligatoriu) sa cititi inainte cartea Calatorii in Inima, scrisa de Maestrii Drunvalo Melchizedek si Daniel Mitel.

Daca doriți sa va înscrieți, vă rugăm completați si trimiteți formularul de înscriere pentru Cursul de Profesori Școala Inimii. 

  Câteva exercitii si meditații importante din Seminarul Calatorii în Inima-Sinele Superior:

  • Mișcarea energiei in corp (inclusiv cele doua metode de circulare corecta a energiei sexuale: metoda egipteana si metoda tibetana)
  • Meditatia Sinelui Superior
  • Rugăciunea Inimii
  • Chakra Iubirii Necondiționate  
  • Kriya Inimii 
  • Dansul Mistic al Inimii 
  • Qi-Gong ul Inimii
  • Metoda Sunetului Universului
  • Metoda Imageria Inimii 
  • Metoda Atenției si Intenției 
   up